25 Nis 2018 Çarşamba

YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER

 

 

  • İçme ve Kullanma Suyu Kalite Kontrol Sistemi: 2012 yılının ilk çeyreğinde kullanıma açılmıştır. Bu sistem sayesinde bütün illerde yapılan kontrol ve denetim izlemeleri, bakiye klor ölçüm takipleri ile bu suların kaynak, depo, şebeke sistemi gibi bütün sistemlerinin özellikleri anlık olarak coğrafi bilgi sistemi üzerinden izlenebilmektedir.

 

  • Ambalajlı Su Takip Sistemi: Bu sistem ile ülkemizdeki ambalajlı su üretimi yapan firmaların tamamının elektronik ortamda kayıtları alınıp, tesis bilgileri, çalışma saatleri, imla şekilleri ve bunlar gibi birçok bilgi bu sistem ile coğrafi bilgi sistemi üzerinden izlenmektedir. 

 

  • Yüzme Suyu Kalite Kontrol Sistemi: Bu sistem sayesinde 34 ildeki yüzme alanlarımızda yapılan analiz sonuçları ve yüzme alanlarının özelliklerinin takibi coğrafi bilgi sistemi üzerinden yapılmaktadır.

 

  • Kaplıcalar Takip Sistemi: 2013 yılı sonunda kullanıma açılmıştır. Bu sistem ile ülkemizde bulunan bütün ruhsatlı kaplıcalar elektronik ortamda kayıt altına alınıp tesis, çalışma saatleri, fiziki koşulları, varsa tıbbi endikasyonları, anlık havuz suyu sıcaklıkları gibi birçok bilginin bu sistem ile takibi yapılmaktadır.

 

  • Damacana Takip Sistemi: 2012 yılında çalışmalarına başlanan bu sistem ile damacanaların ilk üretildiği andan son kullanma tarihine kadar, üretim anından son kullanıcıya kadar takibi ve üretim tesislerindeki yıkama suyu sıcaklığına kadar bütün izlemleri coğrafi bilgi sistemi üzerinden tam anlamıyla yapılmasına olanak sağlayacaktır. Sistemin 2014 yılında kullanıma açılması planlanmaktadır.