26 May 2018 Cumartesi

Kahramanmaraş ilinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2016 yılında yapılan denetimlerde, temizlik ve hijyen kriterlerini sağlayan  toplam 125 okul beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır.

16.11.2016 tarihinde Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğünde gerçekleştirilen sertifika törenine Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Sayın Ömer ADAR, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin AKKURT, İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Murat COŞKUN Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Ahmet YENER, Halk Sağlığı Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, denetleme komisyonu üyeleri ve beyaz bayrak sertifikası almaya hak kazanan okulların okul müdürleri ve idarecileri katılım sağlamıştır.

Törende bir konuşma yapan Halk Sağlık Müdürü Dr. Ahmet YENER; “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla yürütülen beyaz bayrak projesi ile İl genelindeki tüm okulların beyaz bayrak almasını, çocuklarımızın sağlıklı ve hijyenik şartlarda eğitim görmesini hedeflemekteyiz” dedi.

Ayrıca; Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerinden oluşan beyaz bayrak komisyonu tarafından 2017 yılında İl genelinde yapılan başvurular  değerlendirilmeye başlanmış olup; bu kapsamda Andırın ve Afşin İlçelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ramazan PAKSOY, Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Ahmet ÖZBALIKÇIOĞLU, Andırın İlçe Kaymakamı Haluk KOÇ ve Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KAYA’nın katılımları ile gerekli inceleme ve değerlendirmeler yapılmıştır. 

1

 

2

 

3

 

4