26 May 2018 Cumartesi

 

 

Erzurum Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut UÇAR başkanlığında Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğü Beyaz Bayrak koordinatörlerine yönelik Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projeleri kapsamında ilimiz genelinde Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul çalışmalarının hızlanması için iki kurum yetkililerinin üzerlerine düşen sorumlulukları titizlikle yerine getirmesi konusunda ortak kanaat oluştu.

Söz konusu toplantıda konuşma yapan Erzurum Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut UÇAR, “Gelecek nesillerimizin eğitim noktası olan okullarımızda hijyen, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam kültürünün söz konusu projeler vasıtasıyla farkındalığının ve bilincinin oluşmasını istiyoruz” diye konuştu. Ardından konuşma yapan Milli Eğitimi Müdür Yardımcısı Samih KIR benzer temennilerde bulunarak projenin ilimiz için hayırlı olması temennilerinde bulundu. Her iki kurum çalışanlarının da katılım sağladığı toplantı iyi niyet temennileri ile son buldu.

 

4

 

N89A7932

 

N89A7918

 

3